MARTAS BALLE

Rigas Martas Balle

Krievijas imperatorei Katrīnai I.

Rigas Martas labdarības balle ir iedibināta par godu Krievijas imperatorei Katrīnai I.

Latvijā dzimusī un augusī Katrīna, īstajā vārdā Marta, kļuva slavena ar to, ka savas valdīšanas laikā bija filantrope un atbalstīja izglītību, labdarību un zinātni. Tādēļ viens no būtiskajiem balles mērķiem ir līdzekļu vākšana labdarības mērķiem.

Pērn 2016. gadā mums vienā vakarā izdevās savākt līdzekļus vairāk nekā 20 tūkstošu eiro apmērā, kas tika izlietoti medicīniskā aprīkojuma iegādei Rīgas Austrumu Universitātes klīniskajai slimnīcai.

Arī šogad Martas balle kopā ar Sergeja Jēgera labdarības fondu turpina savu labdarības virzienu. Ballē iegūtie līdzekļi tiks novirzīti Rīgas internātvidusskolai bērniem ar dzirdes traucējumiem divu acu kustību navigatoru iegādei, kā arī Rīgas 1. speciālās internātskolas – attīstības centram neiroloģiski atgriezeniskās saites aparāta un programmas iegādei.

Otrs būtisks balles aspekts ir starptautiski atpazīstama zīmola un notikuma veidošana, kas uzrunātu ne tikai Latvijas publiku. Tāpēc šogad jau otro gadu vēlamies piešķirt Martas balvu sievietei, kas devusi nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tēla popularizēšanai ārvalstīs – tās var būt zinātnes, sporta, kultūras un mākslas, diplomātijas, politikas un citas jomas.

Līdz ar šā apbalvojuma idejas īstenošanu plānojam plašu publicitāti (saistībā ar žūrijas izvedi, kandidātu noteikšanu, tautas balsojumu un balvas pasniegšanu), kā arī piesaistīt mediju sadarbības partneri, lai sasniegtu vēl plašāku auditoriju.

Šobrīd mediju ģenerālsponsors ir izdevniecība Rīgas Viļņi.

 Un 2015. gada septembrī viesnīcā Grand Palace ļoti veiksmīgi notika pirmā un otrā Martas balle. Par balles patronesi kļuva visā pasaulē pazīstamā operas dīva Inese Galante. Starp vakara goda viesiem ik gadu ir Latvijā populāri cilvēki, kas pārstāv ne tikai kultūru, mūziku un mākslu, ir arī goda viesi no dažādām pasaules valstīm – mūziķi, mākslinieki. Ballēs piedalās vairāk kā 30 preses pārstāvji.

Savu atbalstu mums jau sniegušas tādas starptautiskas kompānijas kā FREY WILLE un viena no labākajām Vīnes viesnīcām Imperial.

Tādējādi, Martas balle kļūst par ikgadēju notikumu Rīgas kultūras dzīvē.

Jūsu ieskatam video no iepriekšējām Martas ballēm.

Martas balle 2014

https://www.youtube.com/watch?v=Dij1WXWGZ8k

https://www.youtube.com/watch?v=oTDpzRSOn-E

Martas balle 2015

https://www.youtube.com/watch?v=8X6mDmUVKmI

Martas balle 2016

https://www.youtube.com/watch?v=VIsdiCTICRY

Tā kā 2016. gadā pieprasījums bija uz krietni vairāk galdiem, šogad meklējam pasākuma partneri, kas varētu mums piedāvāt lielākas telpas, kas palīdzētu mums pieņemt vairāk viesu un savākt vairāk līdzekļu bērniem ar īpašajām vajadzībām.

Tādēļ arī nolēmu uzrunāt Mazo Ģildi, kas mūsuprāt ideāli atbilst gan pasākuma formātam, gan filozofijai, gan arī ir viena no Latvijas tūrisma objektu un vēsturiskajām pērlēm.

Paldies jau iepriekš, ja izskatīsiet sadarbības iespējas.

Martas Balle Kontakti

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment