12.maijā Vecrīgā notiks uzreiz divi karnevāla pasākumi – „Maija Grāfa svētki 2018” un „Martas masku balle”. 

Abi karnevāli ir puslīdz pasaka, puslīdz vēsture, un ir apvienoti ar vienu tēmu – Rīgas senā vēsture un tās varoņi. 

12.maijā Rīga pārvērtīsies par karnevāla pilsētu. Tas sāksies ar krāšņu dalībnieku gājienu vēsturiskajos un kārnevāla tērpos ikgadējio „Maija Grāfa svētku 2018” atklāšanā.  Šis festivāls jau ir kļuvis par pazīstamu Rīgas pavasara karnevālu un apvieno senās tradīcijas ar mūsdienu karnevālu kultūru. Festivāla laikā tiek apvienoti dažādi laikmenti un kultūras, sākot ar Rīgas dibināšanu līdz šodienai, simbolizējot Rīgas pilsētas harmonisku attīstību.

Notiks arī gadskārtējs Maija grāfa bruņinieku turnīrs. Turnīru uzvarētājs tiks abalvots ar Maija Grāfa titulu tieši kā 540 gadus atpakaļ, kad šo tradīciju Rīgā dibināja Melngalvju brāļi kopā ar Lielās ģildes brāļiem. Šis varonis izvēlēsies savu Maija Grāfieni, un šis pāris kļūs par pavasara un ražīguma simbolu uz visu gadu.

Ieeja Maija Grāfa svētkos – par brīvu.

12.05.2018 Vakarā Grand Palace Hotel gaidīs viesus karnevāla tēŗpos un maskās uz grandiozu Martas maskuballi par godu Ķeizarienei Jekaterinai I – vienkāršai meitenei no Livonijas, kura kļuvusi par ķeizarieni. Šis pasākums arī ievedīs dalībniekus karnevālu kultūras pasaulē. Šogad Martas balle pārsteigs viesus ar unikālu vakara programmu. Uzstāsies Latvijas Operas zvaigznes, Nacionālā simfoniskā orķestra kvintets un populāri Latvijas izpildītāji Markuss Riva, Samanta Tīna, Kristīna Zaharova, Aleksandrs Kazakovs, Deniss Meļņiks, Pavel Fomkin (singer, composer), Kristina Zaharova ( singer, actress),  Gidons Grinbergs ( violin) , Julija Michajlova ( saxophone ), Riga Bisquits (band), Kamila Jana Kļaviņa , Dima Milenin (FRIENDS CLUB residents) and more.un daudzi citi. Atgādinam, ka „Martas balle” tiek organizēta ar Austrijas konsulāta patronāžu, bet naudas līdzekļu vākšana tiek organizēta ar Sergeja Jēgera labdarības fonda palīdzību. Naudas līdzekļi tiks izmantoti vāji dzirdošu bērnu medicīnas vajadzībām. Tāpēc, klausoties lieliskus izpildītājus, masku balles dalībnieki palīdzēs uzlabot dzirdi tiem, kam tas ir ļoti nepieciešams.

Atgādinam, ka „Martas Balle” tiek organizēta ar Austrijas konsulāta patronāžu, bet naudas līdzekļu vākšana tiek organizēta ar Sergeja Jēgera labdarības fonda palīdzību. Naudas līdzekļi tiks izmantoti vāji dzirdošu bērnu medicīnas vajadzībām. Tāpēc, klausoties lieliskus izpildītājus, masku balles dalībnieki palīdzēs uzlabot dzirdi tiem, kam tas ir ļoti nepieciešams.

Par saistošiem notikumiem visos karnevālos kļūs Rīgas vēsture, vietējo talantu atbalsts, labdarība un noslēpumains Martas tēls. Pasaka, kas pārvērtās īstenībā. Vienkārša meitene no Livonijas, kura kļuvusi par ķeizarieni. Pēc vēsturnieku datiem, Marta līdz 12 gadu vecumam dzīvoja Rīgā. Vēlāk Alūksnē viņu audzināja priesteris Gluks. 1724.gada maijā Martā tika kronēta un kļuva par ķeizarieni Jekaterinu I. Pēc vēsturnieku datiem, Martai bija dāsna sirds un maigs raksturs, viņa kļuva par mecenāti, atbalstīja labdarību un izglītošanos.

Tieši Martas tēls piedalīsies visos karnevālos un kļūs par atgādinājumu katram no mums – ja mēs ko ļoti vēlamies, jebkurš mūsu sapnis var kļūt par īstenību.

Biļetes uz Martas masku Balli var iegādāties Bilesu Serviss.

https://www.bilesuserviss.lv/…/martas-labdaribas-balle-247…/

 

www.maijagrafs.lv

www.latviancatherine.com

Kontakttālr.t. 22189430

+37167044000 Grand Palace Hotel

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment